Alternatywne sposoby na chrapanie

alternatywne sposoby na chrapanie

Podczas głębokiego snu dochodzi do rozluźnienia mięśni, w tym także gardła, przez co u niektórych ludzi zapada się języczek i dochodzi do chrapania. Chrapanie nie tylko zakłóca spokojny sen osób znajdujących się w pobliżu, ale też może powodować trudności w oddychaniu, które stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Obecnie w aptece dostępne są różne tabletki na chrapanie, jednak warto też wypróbować alternatywnych metod, które sprawią, że chrapanie ustanie, a jednocześnie pomogą przywrócić naturalne oddychanie i zdrowy sen. Oto kilka łatwych, bezpiecznych i delikatnych sposobów na pozbycie się problemów związanych z chrapaniem.

Klips przeciw chrapaniu

Jedną z alternatywnych metod walki z chrapaniem jest użycie specjalnego klipsa. Klips na chrapanie to niewielki przedmiot, który wykonany z miękkiej gumy silikonowej z wkomponowanymi w górnej części magnesami. Po zaaplikowaniu klips nie powoduje żadnych nieprzyjemnych odczuć. Jak działa? Stymuluje zakończenia nerwowe w skrzydełkach nosa nie dopuszczając do zwiotczenia, przez co nerwy nozdrza rozszerzają się, czyli udrażniają się drogi oddechowe.

Krople do nosa na chrapanie

Aby usunąć przyczynę chrapania można też sięgnąć po krople. Krople przeciw chrapaniu podawane do nosa nawilżają i zmiękczają błoną śluzową nosa, a także poprawiają napięcia tkanek gardła, przez co ułatwiają przepływ powietrza przez drogi oddechowe niwelując wibracje. Aplikacja kropki jest prosta, dzięki dozownikowi działającemu pod ciśnieniem, który dostarcza wyrób w miejsce docelowe. Aby uzyskać oczekiwany efekt nie powinno się przyjmować pokarmów i pić bezpośrednio po użyciu kropli.

Maska na chrapanie

Innym alternatywnym sposobem na chrapanie jest spanie w specjalnej masce. Maska przeciw chrapaniu wykonana jest z elastycznego i miłego w dotyku materiału, najczęściej neoprenu, który dostosowuje się do kształtu i wielkości głowy. Wystarczy zatem ją odpowiednio umieścić na twarz, aby otoczenie użytkownika takiej maski mogło cieszyć się niczym nie przerwanym snem.

Wkładka doustna na chrapanie

Osoby, które mają problem z chrapaniem, ale też zgrzytający zębami, powinny wypróbować wkładkę przeciw chrapaniu, wykonaną z miękkiej gumy, którą umieszcza się w jamie ustnej. Wkładka trzyma żuchwę w lekko wysuniętej pozycji, dzięki czemu w tylnej części dochodzi do zmniejszenia wibracji. Z przodu wkładki znajduje się ustnik, który gwarantuje odpowiedni przepływ powietrza. Poza tym, że wkładka zatrzymuje chrapanie, to dodatkowo zapobiega zgrzytaniu zębów. Przed użyciem wkładki należy pamiętaj o jej zanurzeniu w gorącej wodzie, a następnie zaaplikowaniu, gdy tworzywo jest miękkie, dzięki czemu uzyskamy dopasowany, wygodny kształt. Producenci takich wkładek zapewniają, że przydatność do użycia trwa 6-12 miesięcy. Należy jedynie zadbać o regularne czyszczenie szczoteczką do zębów z odrobiną pasty.

Możesz zostawić odpowiedź, lub trackback z własnej strony.

Zostaw odpowiedź

Strona powstała we wsparciu WordPress