Skuteczny środek na chrapanie – ranking

najlepszy środek na chrapanie

Nasze nocne chrapanie może być bardzo uciążliwe nie tylko dla partnera, ale też innych domowników. Osoba, która chrapie najczęściej nie jest świadoma, że irytujące dźwięki, które wydaje w nocy nie pozwalają na spokojny sen najbliższym. Wybierając skuteczny środek na chrapanie można zmniejszyć, a nawet całkowicie wykluczyć przyczyny powodujące chrapanie, aby zapewnić sobie, jak i najbliższemu otoczeniu głęboki i ożywczy sen.

1. Opaska na chrapanie

Zdecydowany numer jeden w naszym rankingu to specjalna opaska na chrapanie. Opaska, która ma powstrzymać chrapanie zakładana jest jednocześnie na podbródek i tył głowy. Materiał, z którego jest wykonana opaska jest miły w dotyku i na tyle rozciągliwy, że dopasuje się do każdego kształtu i wielkości każdego użytkownika. Jak działa taka opaska? Po prostu podtrzymuje żuchwę w stałej pozycji. Podczas snu mięśnie rozluźniają się, przez co nierzadko śpimy z otwartymi ustami, a wtedy częściej dochodzi do chrapania. Taka opaska może nie wygląda zbyt atrakcyjnie, ale skutecznie usprawnia proces oddychania i pozwala na zasłużony relaks wszystkim domownikom.

2. Preparaty na chrapanie – spraye, plastry i tabletki przeciw chrapaniu

Obecnie dostępne są różne środki, które można dobierać w zależności od powodu występowania dolegliwości chrapania. Przykładowo możemy wybrać spray, który będzie zawierał substancje pomagają wzmocnić tkanki mięśniowe podniebienia i gardła. Plastry na chrapanie zalecane przy przekrwieniu śluzówki nosa, przeziębieniu, alergii i zatkaniu nosa – delikatnie unoszą skrzydełka nosa poprawiając jego drożność (dostępne są w kilku rozmiarach). Warto też wypróbować plastry na klatkę nasączone olejkami eterycznymi, które poprawiają oddychanie i łagodzą dyskomfort spowodowany niedrożnością nosa, zwłaszcza w nocy. Jeżeli natomiast oddech blokuje wydzielina z gardła, tabletki na chrapanie są jednym z najprostszym sposobów na pozbycie się tego uciążliwego problemu.

3. Poduszka przeciw chrapaniu

Najczęściej poduszki ortopedyczne stosujemy w niwelowanie bólów kręgosłupa w odcinku szyjnym i lędźwiowym. Odpowiednie ułożenie ciała podczas snu może też mieć inny pożyteczny skutek. Właściwie dobrana poduszka zapewniająca bezpieczeństwo i wsparcie podczas snu ułatwia lepszy sen i może ochronić użytkownika przed chrapaniem. Poza poduszkami wyprofilowanymi dla prawidłowego ułożenie głowy podczas snu, obecnie można znaleźć też modele stworzone specjalnie z myślą o osobach chrapiących. Przykładem jest poduszka z komorami, które wypełniają się przy odnotowaniu odgłosów chrapania, powodując zmianę pozycji i zwiększając dystans między gardłem a językiem.

4. Aparat na chrapanie do nosa

W aptece można kupić też silikonowy aparat przeciw chrapaniu, który wkłada się na noc do nosa. Aparat powoduje usztywnienie tkanek, co pozwala zapobiec drganiom. Minusem tego rozwiązania jest jednak dla użytkowników pewien dyskomfort.

Możesz zostawić odpowiedź, lub trackback z własnej strony.

Zostaw odpowiedź

Strona powstała we wsparciu WordPress