Krople na chrapanie, klipsy i lista innych preparatów

alternatywne sposoby na chrapanie

Podczas głębokiego snu dochodzi do rozluźnienia mięśni, w tym także gardła, przez co u niektórych ludzi zapada się języczek i dochodzi do chrapania. Chrapanie nie tylko zakłóca spokojny sen osób znajdujących się w pobliżu, ale też może powodować trudności w oddychaniu, które stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Obecnie w aptece dostępne są różne tabletki na chrapanie, jednak warto też wypróbować alternatywnych metod, które sprawią, że chrapanie ustanie, a jednocześnie pomogą przywrócić naturalne oddychanie i zdrowy sen. Oto kilka łatwych, bezpiecznych i delikatnych sposobów na pozbycie się problemów związanych z chrapaniem.
Nawigacja:

1. Listę zaczniemy od kropli na chrapanie

Aby usunąć przyczynę chrapania można sięgnąć po krople na chrapanie. Krople do nosa na chrapanie podawane do nosa nawilżają i zmiękczają błoną śluzową nosa. Poprawiają one także napięcia tkanek gardła, przez co ułatwiają przepływ powietrza przez drogi oddechowe niwelując wibracje. Aplikacja kropki jest prosta, dzięki dozownikowi działającemu pod ciśnieniem, który dostarcza
wyrób w miejsce docelowe. Aby uzyskać oczekiwany efekt nie powinno się przyjmować pokarmów i pić bezpośrednio po użyciu kropli.

2. Klips na chrapanie

Jedną z alternatywnych metod walki z chrapaniem jest użycie specjalnego klipsa. Klips przeciw chrapaniu to niewielki przedmiot, który wykonany z miękkiej gumy silikonowej z wkomponowanymi w górnej części magnesami. Po zaaplikowaniu klips nie powoduje żadnych nieprzyjemnych odczuć. Jak działa? Stymuluje zakończenia nerwowe w skrzydełkach nosa, nie dopuszczając do zwiotczenia. Dzięki czemu nerwy nozdrza rozszerzają się, czyli udrażniają się drogi oddechowe.

3. Maska na chrapanie

Innym alternatywnym sposobem na chrapanie jest spanie w specjalnej masce. Maska przeciw chrapaniu wykonana jest z elastycznego i miłego w dotyku materiału, najczęściej neoprenu, który dostosowuje się do kształtu i wielkości głowy. Wystarczy zatem ją odpowiednio umieścić na twarz, aby otoczenie użytkownika takiej maski mogło cieszyć się niczym nie przerwanym snem.


4. Wkładka doustna na chrapanie

Osoby, które mają problem z chrapaniem, ale też zgrzytający zębami, powinny wypróbować wkładkę przeciw chrapaniu, wykonaną z miękkiej gumy, którą umieszcza się w jamie ustnej. Wkładka trzyma żuchwę w lekko wysuniętej pozycji, dzięki czemu w tylnej części dochodzi do zmniejszenia wibracji. Z przodu wkładki znajduje się ustnik, który gwarantuje odpowiedni przepływ powietrza. Poza tym, że wkładka zatrzymuje chrapanie, to dodatkowo zapobiega zgrzytaniu zębów. Przed użyciem wkładki należy pamiętaj o jej zanurzeniu w gorącej wodzie, a następnie zaaplikowaniu, gdy tworzywo jest miękkie, dzięki czemu uzyskamy dopasowany, wygodny kształt. Producenci takich wkładek zapewniają, że przydatność do użycia trwa 6-12 miesięcy. Należy jedynie zadbać o regularne czyszczenie szczoteczką do zębów z odrobiną pasty.

Czyli co na chrapanie wybrać?

Poniżej przedstawiamy po produkcie z każdego akapitu, który polecają nam nasi czytelnicy. Lista jest losowa i nie faworyzujemy żadnego z preparatów.

Nazwa preparatuPlusyMinusy
Krople Anti Schnarch wspomagające oddychanie

Krople na chrapanie Anti Schnarch
  • wiele osób stosuje ten sposób i bardzo go sobie ceni
  • stosunek ceny do jakości jest relatywnie dobry
  • produkty tego typu dla wielu osób nie zapewnią wystarczających efektów
  • produkt zwykle działa przez krótki okres, na początku stosowania
  • długotrwałe używanie może prowadzić do kataru polekowego
  • Klips Ekspandery ułatwiający unikanie chrapania

    Klips na chrapanie Ekspandery
  • nie powoduje żadnych nieprzyjemnych odczuć podczas snu
  • stymuluje mięśnie, przez co nie są one zwiotczałe w trakcie snu
  • aplikowanie powoduje problem u wielu osób
  • może powodować podrażnienia
  • Inter Medic opaska wspomagająca walkę z chrapaniem

    Maska na chrapanie Inter Medic
  • w początkowych fazach cieszy się dużą skutecznością
  • inwazyjna forma stosowania zapewnia dosyć regularny rezultat
  • spanie w tej masce jest zwyczajnie niewygodne
  • może powodować deformację nosa lub jego przegrody
  • nigdy mechaniczna ingerencja w naturalne ułożenie organizmu nie będzie dobra na dłuższą metę
  • Powyższa lista może nam sugerować wybór sposobu na pozbycie się chrapania. Jednak jak to zawsze bywa z tego typu rankingami – niektóre produkty mogą zadziałać dla Ciebie inne nie. Mimo rozpoznawalności, my szczerze polecamy zapoznanie się z specjalnymi opaskami na chrapanie. Zapewniają one doskonały efekt zwalczający, ale co najważniejsze – nie sprawiają problemu z zaśnięciem oraz wygodnym snem. A przecież o to przede wszystkim nam chodzi, aby nasz sen nie stracił na wartości.

    Źródła i literatura

    1. Zaburzenia oddychania w codziennej praktyce; Skalski M.; Medical Tribune; Polska, Warszawa 2012
    2. Powikłania wynikające z zaburzeń oddychania w czasie snu; Chazan R; Medycyna po Dyplomie (wydanie specjalne);2008; 22-25